Internet, a grubość ścian 0
Internet, a grubość ścian

Przede wszystkim na jakość sygnału sieci bezprzewodowej wpływają czynniki zewnętrzne, takie jak:

- grubość i ilość ścian, a także materiał, z którego zostały wykonane; w dużym uproszczeniu, im grubsze ściany, tym rozprowadzany sygnał będzie słabszy,

- meble oraz urządzenia elektroniczne,

- ułożenie routera, wykorzystana technologia sprzętu, ilość oraz mobilność anten,

- ilość użytkowników korzystających jednocześnie z sieci.

Na punkt 4 niestety często nie mamy wpływu, ale 3 pozostałe można wyeliminować ustawieniem sprzętu na środku mieszkania. Tylko co jeśli nie jest to możliwe?

Rozwiązanie numer 1: na podstawie dostępnych na rynku aplikacji mobilnych, zweryfikowanie, w którym miejscu sygnał jest najmocniejszy i umieszczenie routera właśnie w nim. Pamiętajcie jednak, że to rozwiązanie wiąże się ze zmianą gniazdka ethernetowego.

Rozwiązanie numer 2: skuteczne i bardzo praktyczne- wzmacniacz sygnału WIFI, tzw. Repeater. Powielacz sieci WIFI rozsyła sygnał do pomieszczeń oraz przestrzeni (balkon lub ogród), w których z przyczyn technicznych nie dochodził zasięg. Dzięki antenom, które przechwytują pierwotny sygnał, a następnie powielają go, dociera on do punktów docelowych. Dzięki temu, Internet działa na dowolnych urządzeniach mobilnych na całej przestrzeni Twojego domu. Odległość w jakiej możesz korzystać z bezprzewodowej sieci wzrasta nawet do 200 metrów.

 

W Supermedia znajdziecie Super WIFI- repeater, który niezależnie od ilości i grubości ścian w Waszych M, wzmocni sieć bezprzewodową.

W ofercie posiadamy dwa modele: WiFi 8-level WRP-300A lub Tenda A301. Zamów już dziś za 10 zł miesięcznie!

 

 

___________________________________________________________________

Jak usprawnić sieć WIFI w domu: https://www.leon.pl/jak-usprawnic-siec-wi-fi-w-domu/

Szybszy internet i lepszy zasięg WiFi. Gdzie ustawić domowy ruter? https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/slaby-sygnal-wifi-oto-jak-ustawic-ruter-aby-internet-dzialal-szybciej-i-plynniej/707c72p

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl