Internet Home Office 0
Internet Home Office

Wybór przepustowości łącza warto określić poprzez liczbę urządzeń, z których będziemy korzystać w ramach naszego domowego biura. Warto mieć na uwadze, że często w tym samym czasie z Internetu korzysta wielu domowników łącząc się poprzez komputery, laptopy, smartfony czy tablety. Im więcej użytkowników sieci, a tym samym aktywnych aplikacji, tym lepiej wybrać łącze przede wszystkim stabilne, a po drugie szybkie. Jest to konieczne m.in. przy połączeniu się z VPN (Virtual Private Network). Wysoki transfer jest również najczęściej wybieranym wśród firm (blisko 35% polskich przedsiębiorstw korzysta z transferu ponad 100 Mb/s). Istotny jest również wybór technologii. Internet światłowodowy charakteryzuje się wysoką stabilnością, nie jest on podatny na czynniki zewnętrzne, jak ma to miejsce przy połączeniu radiowym czy mobilnym.

VPN jest usługą pośredniczącą w przepływie naszego ruchu internetowego, która w międzyczasie go szyfruje i zabezpiecza. To, plus użyte protokoły i lokalizacja serwerów VPN, z którymi się łączymy wpływają na prędkość transferu danych naszego Internetu połączonego z VPN-em. Stabilny VPN nie powinien wpływać znaczącą na szybkości naszego Internetu (szacuje się, że maksymalny spadek nie powinien przekraczać 10 procent). Co ma wpływ na prędkość naszego łącza przy podłączeniu z VPN? Przede wszystkim odległość między naszą lokalizacją a serwerem. Im jest ona mniejsza tym niższy jest ping, a co za tym idzie szybszy transfer danych. Prędkość jest również uzależniona od ilości użytkowników podpiętych do sieci. Prędkość połączenia spada, gdy łącze internetowe jest rozłożone na wiele urządzeń.

Kolejnym aspektem, o którym warto pamiętać wybierając Internet do pracy w domu jest prędkość pobierania i wysyłania danych. W przypadku wysyłania i odbierania dużych plików w różnych formatach, warto mieć na uwadze, by obydwie wartości były jak najwyższe. Podobna zależność istnieje przy przechowywaniu plików w chmurze. Tu również warto mieć na uwadze z jaką szybkością wysyłamy dane. Podobnie, gdy we własnym M korzystasz z telefonów VoiP, ze względu na to, iż łącze internetowe obciążone jest rozmaitymi zadaniami i procesami.

Z pracą w domu łączą się również telekonferencje, które podobnie jak obsługa skrzynki mailowej czy telefonu stacjonarnego wymaga wysokiego transferu danych. Organizując telekonferencję poprzez jedną z najpopularniejszych aplikacji jaką jest Skype do samej rozmowy głosowej zaleca się prędkość 100 kb/s, udostępnienie ekranu wymaga 300 kb/s, rozmowa video w jakości HD pobiera1,5 Mb/s, natomiast rozmowa video, w której bierze udział 7 lub więcej osób to transfer na poziomie 8 Mb/s. Jeśli użytkownik jest zalogowany w Skypie, ale nie prowadzi żadnych rozmów, aplikacja używa przeciętnie 0–4 kb/s przepustowości. Podczas rozmowy Skype będzie wykorzystywać średnio 24–128 kb/s przepustowości. Podobne wartości wymagane są również poprzez inne aplikacje służące do organizacji grupowych wideo konferencji, w tym najpopularniejszy w ostatnim czasie Zoom.

W celu efektywnej pracy w ramach home office rekomendujemy przepustowość 300/40 Mbps, gwarantującą stabilne łącze oraz wysoki transfer pobierania i wysyłania danych. Oferta dostępna jest na okres 12 lub 24 miesięcy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl