Internet dla Graczy 0
Internet dla Graczy

Czym są pingi oraz lagi i dlaczego jest to istotne z punktu widzenia miłośników gier?

Ping (Packet InterNet Groper) jest to narzędzie służące do weryfikacji możliwości przetransportowania informacji z punktu A do punktu B w sieci, bez błędów po drodze. Im mniejszy ping, tym szybciej gracz komunikuje się z grą online i dynamiczniej reaguje na to, co dzieje się na ekranie. Rekomendowany ping dla fanów gier powinien wynosić maksymalnie 50 ms. Zmniejszenie pingu można wykonać poprzez zmianę serweru lub wymianę karty sieciowej bądź routera.

Latencja, nazywana powszechnie lagiem oznacza w grach online opóźnienia lub czasu oczekiwania między działaniami podejmowanymi przez gracza i odpowiednią reakcją gry. Duży lag oznacza wartości przewyższające 200 ms.

Jakie rozwiązania są promowane przez platformy gameingowe? Firma Nvidia uruchomiła platformę GeForce Now pozwalającą na korzystanie z gier online w technologii streamingu. Jest to nowy nurt, który umożliwia internetowe rozgrywki bez konieczności instalacji na konkretnym komputerze. Platforma ta udostępnia ponad tysiąc płatnych gier oraz 30 tytułów bezpłatnych (liczba ta ma cyklicznie rosnąć). Z GeForce Now kosztuje w Polsce 25 zł miesięcznie. Istnieje również wersja bezpłatna nakładająca ograniczenia dotyczące jakości i czasu trwania rozgrywek.

W bezpłatnej wersji istnieje możliwość aktywacji jedynie godzinnej sesji. Dodatkowo, nie jest ona wspierana pod kątem wizualnym.

Nowopowstała platforma jest kompatybilna z dla użytkowników Windows, Apple Mac oraz Android.

Nvidia rekomenduje połączenie o prędkości minimum 25 Mb/s., co oznacza, że łącze od Supermedia bez problemu udźwignie nowy trend streamingowy. Dodatkowo zalecane jest też połączenie kablowe z siecią, a w wypadku urządzeń mobilnych z sieci bezprzewodowej pracującej na częstotliwości 5 GHz udostępniany w routerach o standardzie N.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl