Jak unikać zakłóceń i spadków jakości live’a? 0
Jak unikać zakłóceń i spadków jakości live’a?

Czym jest live streaming?

Jest to najprościej mówiąc, transmisja video w czasie rzeczywistym. Pojawiające się nowe aplikacje oraz aktualizacje najpopularniejszych serwisów dają szansę zdobycie ogromnych zasięgów poprzez video-marketing.

Najpopularniejsze źródła streamingu:

 • Facebook  
 • Instagram 

Możliwość transmisji live dostępna jest dla wszystkich użytkowników Android i iOS.

 • YouTube 

Dla wszystkich użytkowników posiadających konto na platformie YT, serwis udostępnia możliwość transmisji na żywo. Poprzez funkcję czatu i możliwość udostępniana linku do transmisji, zwiększa się zasięg obserwujących. Warto dodać, że YT automatycznie zapisuje nagrania i po 12 godzinach pojawiają się one w Menedżerze Filmów. Co ważne, transmisja live jest możliwa również w formacie video 360.

 • Google Hangouts 

Możesz prowadzić transmisję live po zalogowaniu na koncie Google+. Serwis daje możliwość udostępnienia go w formule publicznej lub prywatnej oraz udostępnienia go na swojej stronie WWW. Aplikacja automatycznie zapisuje plik i publikuje go na koncie YouTube.

Jak wykorzystać live streaming?

 • Relacje z wydarzeń
 • Webinary i szkolenia
 • Personal branding czyli budowanie marki osobistej polegającej na utrzymywaniu ciągłego kontaktu ze swoimi fanami
 • Akcje promocyjne- popularny sposób reklamy produktów i usług

Niezbędnik transmisji live:

 • Niezawodne, stabilne łącze które umożliwi Ci płynny kontakt z followersami z całego świata. 
 • Zaopatrz się w wysokiej jakości mikrofon minimalizujący hałas w tle
 • Koder - narzędzie, które pobiera dane i konwertuje je na format strumieniowy
 • Dobra kamera
 • Statyw

 

Obciążenie internetu

Podczas korzystania z internetu bardzo często wykonywane jest wiele czynności jednocześnie. Zdarza się, że w tle pobierana jest aktualizacja aplikacji, domownicy oglądają filmy lub grają online a my w tym czasie chcemy rozpocząć transmisje live. Nie jest to niestety idealne środowisko pracy i pojawiają się wątpliwości czy jakość transmisji spełni nasze oczekiwania.

Przeciążenie sieci może prowadzić do rozbieżności w wydajności oraz pojawiania się opóźnienia transmisji. Może to skutkować efektem echa u odbiorcy lub nakładaniem się dźwięku w pakietach audio i głosowych.
W takim wypadku jakość naszej transmisji nie jest stabilna, w każdym momencie inna czynność wykonywana w tle może momentalnie przejąć większość pasma internetowego i jakość transmisji ulegnie pogorszeniu.

 

Internet Live Stream to stabilny live bez zakłóceń

Dzięki regule QoS – zarządzaniu ruchem danych w sieci, nadaliśmy priorytety dla IP serwisów społecznościowych na których prowadzone są transmisje live. Internet Live Stream, zapobiega zagrożeniu pogorszenia się transmisji przez wysoki poziom ruchu w sieci.

Internet Live Stream:

 • Redukuje opóźnienia transmisji live
 • Zapobiega przeciążaniu sieci który powoduje pogorszenie jakości głosu oraz danych audio i wideo
 • Reguluje nierównomierny rozkład i prędkość pakietów danych między adresami IP które powodują efekty migotania, przerwy w dźwięku lub obrazie oraz dostarczanie pakietów poza kolejnością.

Dzięki nadaniu priorytetu na adres IP serwisów społecznościowych możesz prowadzić transmisje live w momencie gdy domownicy oglądają filmy, pobiera się aplikacja lub w tle wykonywane jest wiele czynności które obciążają internet. Twój live ma nadany priorytet w paśmie internetu przez co inne działania nie mają wpływu na przydzielone priorytetowo pasmo.  Możesz mieć pewność, że przesyłane strumieniowo wideo nie będzie się zacinać, ponieważ w tym samym czasie jest pobierany duży plik lub gdy Twoje dzieci grają w gry online.

Korzystając z internetu Live Stream możesz korzystać jednocześnie z wielu urządzeń które wykonują różne czynności obciążające internet, jednocześnie nie tracąc stabilności twojej transmisji, ponieważ ma ona nadany priorytet który zapewnia jej stały dostęp do większej ilości pasma internetowego.

 

Bądź PRO!

Każda osoba prowadząca transmisje na żywo powinna mieć możliwość stabilnego łącza aby móc skupić się na merytorycznej części transmisji a nie kwestiach technicznych. Zamów Internet Live Stream i wejdź na poziom PRO live’ów!

Jeśli prowadzisz transmisje na żywo, Internet Live Stream to produkt stworzony dla Ciebie!

Dostępny jest w wariancie 200/50 oraz 500/100 Mb/s w cenach 45,99 i 59,99 zł. Zamów już dziś i nie trać kontaktu ze swoimi obserwatorami!

Dodatkowo, za 1 zł możesz wydzierżawić odtwarzacz multimedialny dający możliwość korzystania z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play na każdym monitorze, wyświetlaczu i rzutniku. Sprawdź szczegóły oferty!

 

Sprawdź ofertę Live Stream!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl