O firmie

Supermedia Sp. z o.o. - to dostawca telewizji kablowej, telewizji mobilnej, usług telefonicznych i szerokopasmowego dostępu do internetu, o transferze do 1000 Mb/s,

Spółka należy do Grupy ZPR Media.

Firma powstała w 1997 roku w Warszawie. Pomysł powstania niezależnego operatora internetowego narodził się w dziale informatyki Superexpressu. Supermedia do 2001 roku działała formalnie pod nazwą ZPR Express oraz Intermed. Do 1 kwietnia 2001 roku nazwa była pisana oddzielnie "Super Media", następnie Supermedia.

Od początku swojego funkcjonowania Supermedia była firmą ISP - czyli Internet Service Provider-em. Podłączała internet na łączach komutowanych (wydzwanianych), oraz łącza stałe na dzierżawionych liniach miedzianych. Firma prowadziła również działania hostingowe (utrzymywanie kont e-mail i www dla klientów). Poza ofertą ISP, spółka oferowała także usługi szkoleniowe. Specjalizowała się w szkoleniach z aplikacji biurowych i aplikacji DTP na sprzęcie Apple. Tworzyła też aplikacje, strony wwww, portale oraz sklepy internetowe. W chwili obecnej powyższy zakres przejęła firma Supermedia Interactive.

Do 2005 roku firma posiadała oddziały w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Lublinie. W każdym z tych miast świadczyła usługi ISP.

Obecnie Supermedia świadczy swoje usługi w Warszawie.

We wrześniu 2010 uruchomiona została telewizja analogowa i sieć przesyłowa HFC na terenie Warszawy.

Na przełomie kwietnia i maja 2011 uruchomiona została telewizja cyfrowa DVB-C

W połowie 2017 uruchomiona została telewizja IPTV

W połowie 2017 uruchomiona została telewizja online przy wykorzystaniu nowoczesnej aplikacji SupermediaGO

W grudniu 2017 uruchomiona została telewizja IPTV z usługami nieliniowymi nPVR, Catchup, PausaTV, StartOver

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl