Jak poprawić sygnał Wi-Fi? 0
Jak poprawić sygnał Wi-Fi?

Co wpływa na jakość sygnału Wi-Fi?

 

Miejsce routera

Głównym czynnikiem który wpływa na sieć bezprzewodową jest miejsce w którym znajduje się router. Grubość ścian a nawet materiały z jakich wykonany jest budynek mają duży wpływ na fale sygnału. Każda przeszkoda sprawia, że sygnał słabnie.

Tip: Zwróć szczególną uwagę na miejsce w którym znajduje się router. Jeśli jest taka możliwość nie chowaj routera do szafki i ustaw urządzenie w centralnym punkcie mieszkania.


Częstotliwości 2.4 GHz i 5 GHz

Upewnij się czy Twój router obsługuje dwie częstotliwości 2.4 GHz oraz 5 GHz. Do częstotliwości 2.4 GHz jest przystosowane wiele urządzeń elektronicznych co powoduje nakładające się sygnały. Częstotliwość 5 GHz wykorzystywana jest przez mniejszą liczbę urządzeń dzięki czemu zmniejsza to problemy wynikające z nakładania się sygnałów oraz umożliwia osiągnięcie wyższych prędkości pobierania i wysyłania danych. Z drugiej strony częstotliwość ta z większą trudnością pokonuje fizyczne przeszkody jak ściany lub meble.

Tip: Aby w pełni wykorzystać potencjał Wi-Fi warto korzystać z obydwu częstotliwości. Jeśli używasz własnego routera, sprawdź czy urządzenie automatycznie przełącza się między pasmami, jeśli nie, możesz je przełączać ręcznie. Routery w naszej ofercie posiadają funkcje Smart Wi-Fi – urządzenia automatycznie przełączają się między częstotliwościami odpowiednimi w danym momencie.

 

Karta sieciowa

Sygnał Wi-Fi i prędkość internetu jest odpowiednia a problem nadal nie znika? Przyczyną może być też niewystarczająca karta sieciowa w odbiorniku na którym chcesz korzystać z internetu.

Tip: Sprawdź czy Twoja karta sieciowa posiada parametry które pozwalają na odbiór wysokich prędkości światłowodowych i częstotliwości 2.4 GHz i 5 GHz. Jeśli nie możesz wymienić karty w urządzeniu, istnieje możliwość zakupu zewnętrznej karty sieciowej. Konfiguracja karty jest banalnie prosta, wystarczy podłączyć ją do odbiornika i zainstalować dołączone sterowniki.

 

Duża przestrzeń mieszkania

Im większe mieszkanie tym trudniej o mocny sygnał Wi-Fi w każdej jego części. Jeden router nie jest w stanie rozprzestrzenić sygnału na całe mieszkanie dlatego warto rozważyć dodatkowe urządzenia które pomagają rozwiązać ten problem.

 

Jak poprawić zasięg wi-fi w niektórych miejscach mieszkania?

 

Wzmacniacz sygnału

Jeśli masz małe lub średniej wielkości mieszkanie i Twój zasięg Wi-Fi słabnie w jednym z pokoi lub mniejszej części mieszkania skorzystaj ze wzmacniacza sygnału.

W naszej ofercie posiadamy usługę Super Wi-Fi. Jest to urządzenie od firmy Xiaomi, które przechwytuje i wzmacnia sygnał usuwając przy tym martwą strefę sieci bezprzewodowej. Wzmacniacz działa w dwóch częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5 GHz osiągając przy tym łączną prędkość do 1200 Mb/s. Dodatkowe wejście ethernetowe pozwala na podłączenie telewizora ze Smart TV lub komputera zapewniając przy tym bardziej stabilne łącze. Konfiguracja i zarządzanie siecią jest banalnie proste - wystarczy, że pobierzesz aplikacje Mi Home z poziomu której możesz skonfigurować urządzenie i zarządzać siecią. Apka podpowie Ci nawet w którym miejscu najlepiej umieścić wzmacniacz.  

 

Profesjonalny system Mesh

Jeśli standardowy wzmacniacz sygnału nie rozwiązuje Twojego problemu, potrzebujesz inteligentnego systemu urządzeń. Rozwiązaniem jest system Mesh czyli zestaw minimum dwóch urządzeń które stale ze sobą współpracują. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma wrażenie, że łączy się cały czas z jednym punktem dostępowym i nie traci połączenia z siecią Wi-Fi.

 

W naszej ofercie posiadamy usługę Wi-Fi Everywhere - dwa urządzenia w technologii Mesh które stale ze sobą współpracują zapewniając przy tym zasięg nawet do 400m2! Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli dużych mieszkań lub biur. Urządzenia sterują pasmem 2.4 GHz oraz 5 GHz osiągając przy tym łączną prędkość do 2,2 Gb/s. System automatycznie przełącza się między pasmami na takie które jest dla Ciebie najkorzystniejsze w danym momencie. Urządzania skonfigurujesz za pomocą smartfona lub komputera. Wystarczy, że podłączysz się do sieci Wi-Fi a zostaniesz przekierowany do strony konfiguracji.

 

Jeśli masz problem z Wi-Fi, skontaktuj się z nami, pomożemy znaleźć rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb.

 

Zapomnij o słabnącym zasięgu Wi-Fi!

Bądź PRO!

 

  Sprawdź ofertę Wi-Fi PRO!  

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl